Opis produktu: CLASSIC ARMY Arsenal SLR105 U
CLASSIC ARMY Arsenal SLR105 U
Opis
Classic Army od początku swojego istnienia produkuje repliki z korpusami wykonanymi z metalu, najczęściej ze stopu aluminium z cynkiem. Dzięki temu firma utrzymuje konkurencyjnie niskie ceny, często niższe od replik Tokio Marui z ABS'u.
SLR-105A1 U to produkt przeznaczony dla klientów szukających repliki wykonanej z drewna i stali. Metalowe body i drewniane okładziny łoża sprawiają, że karabin wygląda bardzo realistycznie.
Z boku karabinka znajduje się szyna montażowa, na której możemy umieścić optyczne przyrządy celownicze Składana kolba sprawia, że karabinek jest bardziej uniwersalny i łatwiej jest się z nim przemieszczać.
Replika w standardzie posiada wzmocnione części wewnętrzne:
wzmocniony Gear box
wzmocniony cylinder
wzmocnioną dyszę
wzmocnione łożyska
wzmocniona sprężynę
Dane techniczne:
Producent - Classic Army
Materiał - METAL + ABS
Pojemność magazynka - 500
Długość - 730mm
Długość lufy - 280mm
Waga ? 2850 g
Systemy - Hop-UP (regulowany)
Prędkość wylotowa - 295 fps
W zestawie znajdują się:
karabin
magazynek
wycior do lufy
instrukcja obsługi
katalog producenta
Historia:
Prace nad karabinkiem na nabój pośredni rozpoczęto w Związku Radzieckim już na początku 1944 r. Pierwsze dwa wzory skonstruował (de facto na bazie niemieckiego karabinu StG44) A. I. Sudajew. Równolegle z Sudajewem działali inni konstruktorzy radzieccy, a wśród nich Michał Timofiejewicz Kałasznikow. Zbudowany przezeń w 1946 r. model karabinka pomyślnie przeszedł badania wojskowe i poligonowe i stał się podstawą do ostatecznego opracowania wzoru broni, która w 1949 r. została przyjęte do uzbrojenia pod nazwą 7,62 mm karabinek Kałasznikowa. W oryginale rosyjskim nosi on nazwę ?awtomat Kałasznikowa? i stąd jego skrótowe oznaczenie AK.
W roku 1959 wprowadzono do uzbrojenia AKM, czyli zmodernizowany karabinek Kałasznikowa, różniący się od AK-47 kilkoma istotnymi ulepszeniami. Przede wszystkim uproszczono kształty geometryczne; zmianie uległa technologia wyrobu niektórych części, np. komory zamkowej, pokrywy komory zamkowej i magazynka, głównie poprzez wprowadzenie tłoczenia zamiast skrawania. Zastosowano dwa rodzaje magazynków, jeden tłoczony z blachy stalowej, drugi ze stopu lekkiego, a później z tworzywa sztucznego. Do mechanizmu spustowego wprowadzono urządzenie opóźniające ruch kurka do przodu, dzięki czemu uzyskano lepsze skupienie pocisków przy ogniu seryjnym.
Uwaga:
W zestawie nie ma baterii i ładowarki.