Opis produktu: CLASSIC ARMY SLV, SA M-7
CLASSIC ARMY SLV, SA M-7
Firma Classic Army w cenie taniej repliki oferuje markowy zestaw, który w pełni zadowoli każdego użytkownika ASG.
Bardzo dobrze wykonana i niezawodna replika, starannie wykonane okładziny oraz metalowe części sprawiają, że mamy wrażenie, iż trzymamy oryginał. Stała kolba zapewnia miejsce dla odpowiednio dużej baterii. Świetnie sprawdza się na średnich i dużych dystansach.
Replika, jak każdy produkt firmy Classic Army, w standardzie posiada wzmocnione części wewnętrzne.
Karabin AEG AK 47 SLV, SA M-7:
replika AK-47
oryginalne oznaczenia producenta
oryginalny produkt firmy Classic Army
kompleksowy zestaw ASG
Dane techniczne:
materiał: ABS + metal
pojemność magazynka: 450 kulek
długość: 875 mm
długość lufy: 455 mm
waga: 2500 g
systemy: Hop-UP (regulowany)
prędkość wylotowa: 320 fps
W zestawie znajdują się:
karabin
akumulator
ładowarka
zawieszenie taktyczne
okulary strzeleckie
magazynek hi-cap
wycior do lufy
instrukcja obsługi oraz katalog producenta
Historia oryginału:
Prace nad karabinkiem na nabój pośredni rozpoczęto w Związku Radzieckim już na początku 1944 r. Pierwsze dwa wzory skonstruował (de facto na bazie niemieckiego karabinu StG44) A. I. Sudajew. Równolegle z Sudajewem działali inni konstruktorzy radzieccy, a wśród nich Michał Timofiejewicz Kałasznikow. Zbudowany przezeń w 1946 r. model karabinka pomyślnie przeszedł badania wojskowe i poligonowe i stał się podstawą do ostatecznego opracowania wzoru broni, która w 1949 r. została przyjęty do uzbrojenia pod nazwą 7,62 mm karabinek Kałasznikowa. W oryginale rosyjskim nosi on nazwę ?awtomat Kałasznikowa? i stąd jego skrótowe oznaczenie AK.
W roku 1959 wprowadzono do uzbrojenia AKM, czyli zmodernizowany karabinek Kałasznikowa, różniący się od AK-47 kilkoma istotnymi ulepszeniami. Przede wszystkim uproszczono kształty geometryczne i wyrób niektórych części, np. komory zamkowej, pokrywy komory zamkowej i magazynka, głównie poprzez wprowadzenie tłoczenia zamiast skrawania. Zastosowano dwa rodzaje magazynków, jeden tłoczony z blachy stalowej, drugi ze stopu lekkiego, a później z tworzywa sztucznego. Do mechanizmu spustowego wprowadzono urządzenie opóźniające ruch kurka do przodu, dzięki czemu uzyskano lepsze skupienie pocisków przy ogniu seryjnym.