2013.06.14// D. Kwiecień
Większość z nas w dzieciństwie pomiędzy zabawami w policjantów i złodziei, a kopaniem piłki lubiła wcielać się w dzielnych wojowników, którzy walczą o sławę, bogactwa, rękę księżniczki i pół królestwa. Za miecze służyły nam patyki, a rolę smoków często pełniły krzaki. Później jednak wydorośleliśmy i nasze marzenia z wczesnych lat odłożyliśmy w kąt.
Dziś w pewnym sensie również jesteśmy rycerzami. Pniemy się po szczeblach kariery marząc o własnym królestwie, damy traktujemy z należytym szacunkiem oraz oczywiście walczymy ze smokiem. Z tą różnicą, że jego bronią nie jest już ogień, a skomplikowane prawo i przeróżne podatki. Czemu jednak mielibyśmy na tym poprzestać?
Przeczytaj także: Znajdź swoją pasję i rozwijaj się »Otóż wciąż mamy szansę na poczucie się jak rycerz, a może to być lepsze od zabaw w dzieciństwie. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy w poszukiwaniu pasjonatów historii, którzy lubią odreagować codzienne stresy dzieląc kogoś mieczem przez hełm. To chyba brzmi wystarczająco interesująco, by zacząć rozglądać się w Internecie za odpowiednią bronią i zbroją.
Znalezienie odpowiedniego wyposażenia nie stanowi żadnego problemu. Na serwisach aukcyjnych można kupić repliki broni oraz zbroi z niemal każdej odtwarzanej przez pasjonatów epoki. Oprócz tego istnieją również strony internetowe rzemieślników, którzy wystawiają na sprzedaż swoje produkty. Nic, tylko kupować!
Przeczytaj także: Innowacyjna broń, która istnieje naprawdę »Sam sprzęt jednak nam nie wystarczy. Przecież nie będziemy biegać z mieczem po ogrodzie i walczyć z niewidzialnym przeciwnikiem. Przydaliby się nam ludzie o podobnych zainteresowaniach. Tych nietrudno jest znaleźć nawet w największej miejskiej dżungli. Tu znów przyda nam się umiejętność wyszukiwania informacji w sieci. Mimo że bractwa rycerskie tęsknią za starymi czasami, to nie unikają nowoczesnych technologii i chętnie tworzą strony internetowe, na których znajdziemy podstawowe informacje oraz dane kontaktowe.
Istotną częścią spotkań bractw rycerskich są oczywiście treningi. Laikom może wydawać się, że machanie bronią i osłanianie się tarczą jest proste. W rzeczywistości wymaga sporo siły, zręczności i przede wszystkim umiejętności. Dzięki temu nie tylko poprawiamy nasz wygląd, ale mamy również szansę na wyładowanie energii i zapomnienie o problemach dnia codziennego. Treningi służą również przygotowaniom do pokazów i turniejów. Największe inscenizacje to bitwa pod Grunwaldem oraz oblężenie Malborka.
Przeczytaj także: 10 najsłynniejszych wojowników w historii »Nie samą rąbaniną jednak bractwo żyje. Równie ważne jak walka jest przywiązanie do historii. Z tego powodu w bractwach oprócz rycerzy znajdują się także kobiety odtwarzające życie sprzed kilku wieków. W tych specyficznych grupach znajduje się również miejsce dla wszelkiej maści artystów czy płatnerzy.
Tak więc może być to ciekawą pasją nie tylko dla mężczyzn, ale całych rodzin. Z pewnością jest to lepsze od siedzenia w domu, a na dodatek spędzacie czas razem na czymś co bawi i uczy historii.