Opis produktu: Pistolet gazowy RMG-23
Pistolet gazowy RMG-23
PRODUKT DOSTĘPNY BEZ ZEZWOLENIA.
RMG-23 - pistolet na wkład z gazem obezwładniającym.
Termin przydatności gazu to aż 3 lata. Pojemnik z gazem może być przez cały czas zamontowany w pistolecie bez ryzyka wystąpienia jakiegokolwiek uszkodzenia.
Jaka jest najskuteczniejsza forma obrony?
Najlepszą i najskuteczniejszą formą obrony jest oczywiści atak. Niemniej jednak, aby był skuteczny, musi być pewny i szybki. Dodatkowym elementem zwiększającym szansę powodzenia obrony jest bez wątpienia zaskoczenie. Mimo wszystko, skuteczną i pewną obronne może nam zapewnić wyłącznie pistolet gazowy.
Czym i jak można się skutecznie bronić?
Najczęściej stosowanymi na świecie środkami obronny są różnego rodzaju gazy paraliżujące. Najlepsze z nich zawierają środek o nazwie ALKALOID. Składnik ten zastosowany w pistolecie gazowym RMG-23 powoduje silne duszności, pieczenie i brak możliwości swobodnego oddychania. Oprócz tego, napastnik zostaje skutecznie obezwładniony na okres około 20 minut. Pistolet RMG-23 dostępny jest on bez zezwolenia policji tylko dla osób pełnoletnich .
W odróżnieniu od zwykłego pojemnika z gazem, RMG-23 przy dobyciu z kabury działa odstraszająco na napastnika, a samo użycie pistoletu jest w wielu przypadkach zbyteczne. Ponadto gaz wystrzelony z pistoletu RMG-23 zapewnia znacznie większy zasięg, niż ma to miejsce w przypadku użycia zwykłego pojemnika z gazem. Natomiast w sytuacji stresowej pistolet umożliwia precyzyjne skierowanie chmury gazowej wychodzącej z lufy w stronę napastnika. Jeden zasobnik gazowy wystarcza aż na 10 wystrzałów gazu.
USTAWA z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji. (Dz. U. Nr 53, poz. 549)
Rozdział 2
Zasady i warunki wydawania i cofania pozwoleń na broń oraz dysponowania bronią i amunicją
Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
1) posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850,
2) gromadzenia broni w zbiorach muzealnych na podstawie odrębnych przepisów,
3) dysponowania bronią przez przedsiębiorców dokonujących obrotu bronią i amunicją na podstawie koncesji lub świadczących usługi rusznikarskie na podstawie odrębnych przepisów, o ile jest to związane bezpośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej,
4) używania broni w celach sportowych, szkoleniowych lub rekreacyjnych na strzelnicy działającej na podstawie zezwolenia właściwego organu,
5) posiadania broni alarmowej o kalibrze do 6 mm,
6) posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego,
7) posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie nie przekraczającej 10 mA i energii nie przekraczającej 300 mJ.