2012.12.02// D. Kwiecień
By radzić sobie dobrze w życiu, należy posiadać szereg różnych umiejętności. Tylko z ich pomocą możemy piąć się po szczeblach kariery, zawierać przydatne znajomości i podrywać kobiety. W przeciwnym wypadku nic nie uda nam się osiągnąć, a my staniemy się frustratami. Jedną z niezwykle przydatnych umiejętności jest słuchanie. Nikt nie chce przebywać z kimś, kto nie zwraca uwagi na jego słowa. W efekcie zostajemy sami, a to nie zawsze jest dobre. Co więc zrobić, by poprawić tę umiejętność?
Przede wszystkim zadbajmy o pozbycie się wszelkich zakłóceń. Gdy jesteś z kimś umówionym, wyłącz komórkę, by nie kusiła sprawdzeniem facebooka, wyniku meczy i tym podobnych. To jednak nie wszystko. Rozmawiając z kimś, powinieneś skupiać się tylko i wyłącznie na tej osobie. Nie uda Ci się wychwycić wszystkich informacji, jeśli w trakcie dialogu będziesz patrzył na telewizor. Co można zrobić, by w jak najlepszym stopniu skupić się na rozmowie? Otóż prostym sposobem jest po prostu utrzymywanie kontaktu wzrokowego z drugą osobą. Wtedy trudno jest nam się zdekoncentrować, a i nasz towarzysz wie, że go słuchamy.
Przeczytaj także: Nauki Ojca Chrzestnego - jak mówić nie? »Dobry słuchacz powinien także oduczyć się pewnej dość niegrzecznej i działającej na nerwy rzeczy. Chodzi tu o ciągłe przerywanie. Nie próbuj na siłę pokazywać swojej bystrości i wspaniałości. Naprawdę nikomu tym nie zaimponujesz, a jedyne emocje jakie wzbudzisz to złość. Zamiast fanów zyskasz więc wrogów, którzy będą chcieli unikać Cię za wszelką cenę albo odpowiednio ukarać.
Niektórzy ludzie mają w nawyku częste nucenie melodii, gwizdanie czy podśpiewywanie. Gdy robimy to jadąc samotnie samochodem, nic złego się nie dzieje. Co najwyżej pasażerowie auta jadącego obok mogą się na nas dziwnie popatrzeć. Problem zaczyna się w sytuacji, w której nasze nawyki uruchamiają się podczas rozmowy. W ten sposób pokazujemy swój brak szacunku dla osób, z którymi właśnie przebywamy. Ponadto sami generujemy hałas, który przeszkadza nam w odbiorze wszystkich informacji.
Przeczytaj także: Facet z klasą, czyli sztuka dawania napiwków »Prowadzeniu rozmów i zdobywania sympatii innych nie pomaga także ruchliwość. Ludzie, którzy ciągle się wiercą, wystukują rytm nogą albo bawią się palcami, sprawiają wrażenie znudzonych i chcących jak najszybciej opuścić to miejsce. Jak więc ma się czuć ktoś, kto właśnie mówi coś ważnego, a widzi taką reakcję? Jak więc powinna wyglądać nasza postawa? Otóż przede wszystkim musimy uspokoić nasze ciało. Gdy pozbędziemy się już wszelkich nerwowych ruchów, ułóżmy ręce wygodnie wzdłuż ciała i ustawmy się w kierunku mówiącego.
Te wszystkie rady na nic się nie zdadzą, jeśli myślami będziemy zupełnie gdzie indziej. Wtedy do naszej głowy dotrą co najwyżej strzępki słów, czym możemy kogoś obrazić. Przestańmy więc myśleć o kobietach, swoim najnowszym gadżecie czy planach na weekend. Spotykając się i rozmawiając z jakąś osobą, skupmy się tylko i wyłącznie na niej.